ESPIK: Čisté nádoby na prvom mieste

ESPIK: Čisté nádoby na prvom mieste

Na nedávnych konferenciách sme mali možnosť stretnúť sa s vedúcimi školských jedální, ktorí vyjadrili znepokojenie nad kvalitou služieb, ktoré poskytujú niektoré zberové firmy.

Hlavnými aspektmi ich nespokojnosti, boli špinavé a nevydezinfikované  zberné nádoby, ktoré môžu mať negatívny dopad na zdravie a taktiež kvalitu prostredia nielen v školách. V tomto článku sa budeme zameriavať na dôležitosť čistých a správne dezinfikovaných nádob na bioodpad a význam výberu správneho partnera pre  zber odpadu.

Aké problémy vzniknú pri nečistote zberných nádob na kuchynský odpad?

Špinavé zberné nádoby môžu byť živnou pôdou pre rôzne mikroorganizmy, ktoré môžu spôsobiť choroby. Zvyšky jedla a iný biologický rozložiteľný odpad môže začať rýchlo plesnivieť a rozkladať sa, čo vedie k šíreniu nepríjemných zápachov a potencionálne nebezpečných baktérií. Tieto faktory sú obzvlášť problematické v prostredí školských jedální.

Riešenie firmy ESPIK

Na rozdiel od niektorých zberových firiem, firma ESPIK kladie veľký dôraz na udržiavanie najvyšších štandardov čistoty a dezinfekcie. Naše nádoby sú pravidelne umývané a dezinfikované špeciálnym prostriedkom, ktorý neškodí bioplynovej stanici, čo zaručuje ich bezpečnosť a hygienu. Tento prístup nielen znižuje riziko kontaminácie a šírenia chorôb, ale tiež zlepšuje celkové prostredie školských jedální.

Využite naše kvalitné služby

 

Feedback a význam spätnej väzby

Naša účasť na konferenciách nám umožnila zbierať priame spätné väzby od viacerých vedúcich školských jedální, ktoré sú nespokojné so službami niektorých zberných firiem. Táto spätná väzba nám pomáha vylepšovať naše služby a zároveň nás motivuje ešte viac k našej práci. Na našom prvom mieste je čistota, spoľahlivosť a pravidelnosť zberu kuchynského odpadu.

Aká je správna voľba pri výbere zberovej firmy?

Výber správnej zberovej firmy by nemal byť založený len na cene, ale najmä na kvalite a spoľahlivosti služieb, ktoré firma ponúka. V ESPIKu sme zaviazaní k tomu, aby sme našim zákazníkom poskytovali najvyššiu úroveň služieb. ESPIK je pripravený ponúknuť školám, reštauráciám a iným stravovacím prevádzkam efektívne, bezpečné a hygienické riešenia, ktoré zabezpečia, že prostredie prevádzok a jedální zostane čisté a zdravé. Našim poslaním a zárukou je, že každé gastro zariadenie, ktoré sa rozhodne pre naše služby, bude maximálne spokojné.

Kontaktujte nás, a dozviete sa viac o tom, ako môžeme spoločne prispieť k zdravšiemu a čistejšiemu prostrediu.

Ozvite sa nám

Autor článku: Ing. Annamária Kmečová

Prečítajte si tiež

Leto, horúčavy a kuchynský odpad? Ako to zvládnuť bez zápachu

Leto a kuchynský odpad v stravovacích zariadeniach. Ako to zvládnuť? Leto je obdobím, kedy naše stravovacie zariadenia praskajú vo švíkoch. S terasami plnými hostí a kuchyňami pracujúcimi na plné obrátky je nevyhnutné zabezpečiť, aby všetko fungovalo hladko. Od nákupov potravín, personálneho zabezpečenia cez varenie a technické vybavenie kuchyne, až po...

ESPIK s partnermi na ceste za lepším školským stravovaním

Na jar v mesiaci máj sme mali to potešenie sa ako partner zúčastniť série konferencií pre vedúce školských jedální, ktoré sa konali v ôsmich mestách po celom Slovensku. Tieto konferencie, zastrešované platformou jedalne.sk, sa stali dôležitým miestom stretnutí pre všetkých, ktorí sa podieľajú na zlepšovaní kvality a efektivity školského stravovania....

Je rozdiel medzi „minimálnou trvanlivosťou“ a „dátumom spotreby“?

  Naša firma Espik sa okrem zberu kuchynského odpadu zaoberá aj zberom potravín a výrobkov po záruke.  Kedy však už nie je vhodné dané potraviny konzumovať? Na začiatok si vysvetlíme rozdiel medzi minimálnou trvanlivosťou a dátumom spotreby. Tieto dva pojmy si ľudia často zamieňajú a vyhadzujú potraviny, ktoré ešte môžu...

Ochrana súkromia

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka ním presnejšie analyzujeme návštevnosť a prispôsobujeme používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Vlastné nastavenie cookies