Leto, horúčavy a kuchynský odpad? Ako to zvládnuť bez zápachu

Leto, horúčavy a kuchynský odpad? Ako to zvládnuť bez zápachu

Leto a kuchynský odpad v stravovacích zariadeniach. Ako to zvládnuť?

Leto je obdobím, kedy naše stravovacie zariadenia praskajú vo švíkoch. S terasami plnými hostí a kuchyňami pracujúcimi na plné obrátky je nevyhnutné zabezpečiť, aby všetko fungovalo hladko. Od nákupov potravín, personálneho zabezpečenia cez varenie a technické vybavenie kuchyne, až po odpad, ktorý tvorí každé reštauračné zariadenie. Jednou z najväčších výziev, ktorým čelia reštaurácie a kaviarne, je správa kuchynského odpadu.  Ako to všetko zvládnuť a nezblázniť sa? 

Náročnosť správy kuchynského odpadu v letných mesiacoch: 

Pre majiteľov reštaurácií a prevádzok verejného stravovania platí povinnosť, kde podľa platnej legislatívy majú zákonnú povinnosť zabezpečiť si riadny odvoz kuchynského odpadu. Toto pravidlo je zamerané na zabezpečenie ekologického a hygienického likvidovania odpadov, čím sa chráni nielen životné prostredie, ale aj zdravie verejnosti. Je dôležité, aby každý prevádzkovateľ reštaurácie bol oboznámený s touto povinnosťou a dodržiaval ju, aby predišiel možným sankciám.

V lete, keď sú terasy plné a zákazníci si užívajú slnečné dni pri vašich stoloch, je produkcia kuchynského odpadu na svojom vrchole. Každý deň sa hromadia tony organického odpadu, ktorý treba správne spracovať. To si vyžaduje pravidelné odvozy a spoľahlivosť zo strany zberovej firmy, aby bola zabezpečená čistota a hygienické štandardy, keďže kuchynský odpad v týchto vysokých teplotách rýchlo podlieha skaze a kvasí. Rozumieme, že pre majiteľov a manažérov reštaurácií predstavuje neustále zabezpečovanie správneho a včasného vyvážania odpadu obrovskú výzvu, ktorá môže byť vyčerpávajúca. Navyše, nepríjemný zápach a hygienické problémy spôsobené nesprávne spravovaným odpadom môžu odlákať zákazníkov a poškodiť dobré meno vašej prevádzky. 

Espik kuchynský odpad

Spoľahlivý a pravidelný zber odpadu s ESPIKom

Naša spoločnosť ponúka profesionálne služby zberu a vývozu kuchynského odpadu, ktoré sú prispôsobené potrebám vášho zariadenia. S nami máte istotu, že odpad bude vždy odvezený včas, čím predídete nepríjemnostiam a zabezpečíte čistotu a hygienu vo vašej prevádzke aj počas letných horúčav. V ESPIKu vieme, aké dôležité je pre vás mať spoľahlivého partnera na zber a vývoz kuchynského odpadu. Našim cieľom je, aby ste sa vy mohli sústrediť na to najdôležitejšie a to poskytovanie skvelých gastro zážitkov a služieb vašim zákazníkom.

ESPIK dodávka

Ponúkame pravidelný zber odpadu prispôsobený vašim potrebám

Je dôležité nastaviť si požadovanú frekvenciu vývozov presne podľa potrieb vašej prevádzky.  Naši pracovníci sú profesionálni a dôslední, čo znamená, že váš odpad bude vždy odvezený včas a bez akýchkoľvek komplikácií. Navyše, vymenené zberné nádoby, ktoré sú privezené na vašu prevádzku, sú hygienicky čisté a pripravené opäť poslúžiť. S našimi službami sa nemusíte obávať preplnených nádob a nepríjemných zápachov, ktoré by inak mohli ovplyvniť atmosféru vo vašom zariadení.

Skvelé recenzie od našich zákazníkov, ktoré hovoria za nás 

Náš prístup k zákazníkom a kvalita našich služieb sa odrážajú aj v recenziách, ktoré sme získali. Tieto skutočné ohlasy od našich spokojných klientov sú našou najlepšou vizitkou.

Tu je niekoľko z nich: 

ESPIK recenzie google

Ak aj vy chcete mať istotu, že správa kuchynského odpadu vo vašom zariadení bude bezproblémová, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás, aby sme vám pomohli zvládnuť letnú sezónu bez stresu a s úsmevom na tvári.

Kontaktný formulár

ESPIK  váš spoľahlivý partner pre zber a vývoz kuchynského odpadu.

Autor článku: Mgr. Elena Hajdu 

Prečítajte si tiež

ESPIK s partnermi na ceste za lepším školským stravovaním

Na jar v mesiaci máj sme mali to potešenie sa ako partner zúčastniť série konferencií pre vedúce školských jedální, ktoré sa konali v ôsmich mestách po celom Slovensku. Tieto konferencie, zastrešované platformou jedalne.sk, sa stali dôležitým miestom stretnutí pre všetkých, ktorí sa podieľajú na zlepšovaní kvality a efektivity školského stravovania....

ESPIK: Čisté nádoby na prvom mieste

Na nedávnych konferenciách sme mali možnosť stretnúť sa s vedúcimi školských jedální, ktorí vyjadrili znepokojenie nad kvalitou služieb, ktoré poskytujú niektoré zberové firmy. Hlavnými aspektmi ich nespokojnosti, boli špinavé a nevydezinfikované  zberné nádoby, ktoré môžu mať negatívny dopad na zdravie a taktiež kvalitu prostredia nielen v školách. V tomto článku...

Je rozdiel medzi „minimálnou trvanlivosťou“ a „dátumom spotreby“?

  Naša firma Espik sa okrem zberu kuchynského odpadu zaoberá aj zberom potravín a výrobkov po záruke.  Kedy však už nie je vhodné dané potraviny konzumovať? Na začiatok si vysvetlíme rozdiel medzi minimálnou trvanlivosťou a dátumom spotreby. Tieto dva pojmy si ľudia často zamieňajú a vyhadzujú potraviny, ktoré ešte môžu...

Ochrana súkromia

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka ním presnejšie analyzujeme návštevnosť a prispôsobujeme používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Vlastné nastavenie cookies