Za naše lesy bežali malí aj veľkí 🌳💪

Za naše lesy bežali malí aj veľkí  🌳💪

Uplynulý víkend sa v nádhernom lesoparku pod majestátnym Ľubovnianským hradom konali obľúbené bežecké preteky Run4Forest, ktoré organizuje Mládežnícky parlament mesta Stará Ľubovňa.

S veľkou radosťou a odhodlaním sme sa ako hlavný partner týchto pretekov pripojili k tejto skvelej iniciatíve, ktorá je zameraná na podporu výsadby stromčekov v našom regióne.

Naši kolegovia, spolu s ich deťmi sa zapojili do bežeckých pretekov na trati 5 km pre dospelých a 650 m pre deti. Komornú a priateľskú atmosféru vytvorili všetci bežci s organizačným tímom, ktorý každoročne podporujú členovia bežeckého klubu "Ľubovnianski bežci" 

Espik, kuchynský odpad, beh pre les, run4forest

Hlavným poslaním Run4Forest je zhromaždiť dobrovoľné príspevky, ktoré budú použité na výsadbu stromčekov vo vytipovanej oblasti v okrese Stará Ľubovňa. Táto myšlienka je blízka aj nášmu srdcu v ESPIKu, pretože veríme v dôležitosť ochrany životného prostredia a udržateľného rozvoja. Sme presvedčení, že každý zasadený strom je krokom k čistejšiemu a zdravšiemu svetu.

Veľmi si vážime prácu a odhodlanie mladých študentov z Mládežníckeho parlamentu, ktorí s nesmiernym nasadením, entuziazmom a vo svojom voľnom čase zorganizovali tieto preteky. Ich úsilie prináša pozitívne zmeny v našom meste, do našej komunity a inšpiruje nás všetkých k aktívnej ochrane prírody. Ak mladí ľuďia sadia stromy, je nádej, že zachováme takúto prírodu ako ju poznáme dnes aj pre ďalšie generácie! 

Chceme poďakovať, že sme mohli prispieť aj my k tejto myšlienke a veríme, že ďalší rok nás príde ešte viac 💪

Tím ESPIK

 

Viac fotografií nájdete TU 

 

Autor článku: Mgr. Elena Hajdu 

Prečítajte si tiež

Prednáška o kuchynskom odpade na základnej škole

Prednedávnom sme absolvovali prednášku na súkromnej základnej škole pre deti prvého aj druhého stupňa. Našim zámerom bolo priblížiť deťom témy ako je triedenie odpadu a často prehliadanú oblasť environmentálnej výchovy, a to kuchynský odpad a použitý kuchynský olej.   Ako je to s ekologickým povedomím u deti?  Prednášku sme začali...

Obohacujúce skúsenosti z konferencie Jedáleň 21. Storočia - hodnota pre nás aj účastníkov

Jedáleň, škola a obec 21. stor. – jesenná konferencia pre riaditeľov a zriaďovateľov škôl.  Naša firma naďalej participuje na projekte Jedáleň 21. storočia, v ktorom sme partnermi. Projekt pokračuje a na jeseň sme boli účastníkmi zaujímavých konferencií plných prednášok a skupinových workshopov, ktoré boli určené pre riaditeľov a zriaďovateľov škôl....

Výstava Agrokomplex v Nitre

Naša firma ESPIK a partneri projektu Jedáleň 21.storočia, sme sa zúčastnili 48. ročníka medzinárodnej výstavy Agrokomplex v Nitre, na ktorej bola mimoriadne vysoká účasť. Cieľom projektu a účasti na výstave bolo ukázať širokej verejnosti udržateľné, zdravé a funkčné možnosti pre školské jedálne. Mali teda možnosť vidieť, ako by mala vyzerať...

Ochrana súkromia

Pre lepší online zážitok používame súbory “cookies”. Vďaka ním presnejšie analyzujeme návštevnosť a prispôsobujeme používateľské nastavenia. Súhlasíte so spracovaním súvisiacich osobných údajov?

Vlastné nastavenie cookies